Strona główna Książki [KSIĄŻKA] Biznes ci ucieka – Marcin Osman

[KSIĄŻKA] Biznes ci ucieka – Marcin Osman

Opis

Książka "Biznes ci ucieka" jest zapisem doświadczeń, refleksji, spostrzeżeń i najważniejszych, cennych lekcji, które Marcin Osman odebrał od życia na przestrzeni ostatnich lat.

 

"O REALIZOWANIU MARZEŃ I PASJI PODRÓŻOWANIA. O POSTAWIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BIZNESIE I CODZIENNYM ŻYCIU. O TYM, ŻE WSZECHŚWIAT SPRZYJA TYM, KTÓRZY PODNOSZĄ SIĘ Z FOTELA I PODEJMUJĄ DZIAŁANIA."

 

 

"BYŁY WŚRÓD NICH DOŚWIADCZENIA NIEZWYKLE BURZLIWE, PEŁNE SUKCESÓW, ALE I TRUDNE DO PRZYJĘCIA PORAŻKI. KAŻDE Z NICH CZEGOŚ MNIE NAUCZYŁO. DZIĘKI SUKCESOM NABRAŁEM PEWNOŚCI SIEBIE ORAZ UTWIERDZIŁEM SIĘ W PRZEKONANIU, IŻ MAM W SOBIE OGROMNĄ MOC SPRAWCZĄ. DZIĘKI PORAŻKOM NABYŁEM POKORY, KTÓRA POZWALA MI PAMIĘTAĆ, ŻE NIE MAM MONOPOLU NA RACJĘ ANI NIE ZAWSZE POTRAFIĘ PRZEWIDYWAĆ PRZYSZŁE ZDARZENIA."

 

 

Z tej książki dowiesz się:

 

  • Czym jest filozofia „lekkiego plecaka".

Będziesz mógł sprawdzić, czy w swoim „plecaku” nosisz tylko to, co chcesz, czy raczej to, co wydaje Ci się, że powinieneś w nim mieć.

 

  • Dlaczego warto ćwiczyć „mięsień kreatywności”.

Dzięki temu treningowi poczujesz, jak zamienisz się w „maszynę do generowania pomysłów”.

 

  • Jak zachować pogodę ducha.

Sztuką jest zachowanie pogody ducha w sytuacjach, gdy wydaje się to wręcz niemożliwe. A jednak to możliwe – możesz się tego nauczyć.

 

  • Jak przetrwać porażkę i „wygrać" ją na swoją korzyść.

Dowiesz się, co zrobić możesz zrobić, gdy wszystko poszło nie tak, jak sobie to planowałeś i jakie działania podejmować, by mimo wszystko odnieść korzyść.

 

  • Jak walidować pomysły.

Jak bezkosztowo weryfikować skuteczność swoich pomysłów biznesowych, ograniczając ryzyko niepowodzenia, niemal do zera.

 

  • Jakie korzyści daje kwestionowanie statusu quo?

Czasami pójście pod prąd, wbrew temu, co mówią wszyscy inni, prowadzi do miejsc, o których nigdy wcześniej nawet nie śniłeś i otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości.

 

 

"Biznes Ci ucieka" to opisane najlepsze doświadczenia Marcina Osmana, w bardzo lekkiej, konkretnej formie. Książkę możesz czytać od początku do końca. Możesz czytać ja od 3 rozdziału później przeskoczyć na rozdział 15-ty i czerpać z niej to, co jest dla Ciebie potrzebne.

 

 

Kto powinien przeczytać książkę „Biznes ci ucieka” Marcina Osmana

 

 

Książka jest dla osób, które mają już swoje biznesy, ale też dla tych, które dopiero chcą go rozpocząć. Jasno pokazuje ona jakie ryzyka, trudności, ale też szanse niesie za sobą prowadzenie własnej firmy.

 

"Uważam, że nie każdy powinien być przedsiębiorcą. Mało tego uważam, że nie wszyscy powinni być przedsiębiorcami, bo biznes nie jest dla każdego, wbrew temu co słyszmy wokół w mediach. „Biznes Ci ucieka” jest również książką napisaną w formie szwedzkiego stołu – bierzesz to, co jest dla Ciebie wartościowe i przydatne. Nie chłoń tej wiedzy jako 100%, tylko bierz kawałek i wdrażaj! Weź sobie to, weź sobie to, zobacz czy ta treść Ci pasuje całościowo, czy tylko fragmentami rozdziałów.

 

Jest w niej również bardzo kontrowersyjny wykład, rozdział, esej pokazujący moje myślenie. Dlaczego uważam, że przedsiębiorca nie powinien mieć własnego domu ani własnej przestrzeni życiowej na własność. Wiąże się to z dużym ryzykiem, brakiem elastyczności, brakiem lekkości.

 

Główną myślą książki „Biznes Ci ucieka” jest filozofia lekkiego plecaka, czyli funkcjonowanie w taki sposób, aby mieć bardzo niskie koszty, bardzo małą liczbę rzeczy, aby mieć dużą zwrotność w nawigowaniu swoim życiem i biznesem.

 

Jeśli czujesz, że jest Ci za ciężko, albo przerasta Cię liczba rzeczy, które wokół siebie masz, odsyłam Cię do książki „Biznes Ci ucieka”. Dlaczego? Bo sam to przerobiłem, sam to opisałem i sam Ci to polecam."

 

- Pozdrawiam Marcin Osman, autor książki „Biznes Ci ucieka” :)

 

 

Opinie o książce "Biznes Ci Ucieka" 

 

 

Jeżeli sam nie wstaniesz i nie ruszysz tyłka, to i cały Wszechświat, nawet najbardziej życzliwy nie pomoże Ci zrealizować pragnień”. Mocne słowa, prawda? Bardzo bezpośrednie, dokładnie tak jak ich autor, twórca książki „Biznes ci ucieka”.(…)

 

Nie daje żadnej recepty, mapy, wytycznych odnośnie wyjścia z trudnych sytuacji.

Osoby, które zwykły żyć w oparciu o utarte schematy typu: „Aby się dorobić, trzeba się narobić albo nakraść”, uzyskają na stronach tej swoistej opowieści wiele przykładów odnośnie możliwości postępowania zupełnie nieszablonowego. (…)

 

Nawet przez chwile nie przestaje zadawać pytań, które nie należą do najłatwiejszych. Zmusza czytelnika, do analizy jego własnych potrzeb i marzeń.

Nie ma znaczenia czy jesteś biznesowym wyjadaczem czy kompletnym amatorem, a nawet znajdujesz się jedynie na etapie marzeń o tym, jak Twoje życie mogłoby wyglądać. Chcesz wiedzieć, ile waży Twoje życie? Jak pracować nad rozwojem swojego „mięśnia kreatywności” i jak możesz pomóc szczęściu? Jeśli tak, to jest to książka dla Ciebie. Jeśli to wciąż za mało i potrzebujesz konsultacji, autor zaprasza do kontaktu z nim, utwierdzając w swoim niezwykle „ludzkim” podejściu do czytelnika.

 

(Dominika Foryt, z recenzji na lubimyczytac.pl)

 

 

W książce znajdziemy informacje nie tylko stricte biznesowe, jak dobieranie współpracowników czy przemyślenia na temat bezkosztowego marketingu, ale także refleksje dotyczące rozwoju osobistego, postawy proaktywnej czy po prostu pełni życia. Poznamy m.in. filozofię lekkiego plecaka, jak trenować „mięsień kreatywności”, czy sposoby na tanie podróżowanie.  (…)

 

Jako wieloletni przedsiębiorca, trener, menadżer, szkoleniowiec czy po prostu miłośnik podróży nabywał doświadczenie dosłownie wszędzie i od każdego. Od prostego biznesu ze skupem ślimakami w dzieciństwie, przez (spontaniczny) wywiad oko w oko z premierem, współpracę z wielkimi markami czy po wygraną w konkursie organizowanym przez British Council. Jednak książka nie skupia się tylko na sukcesach. Wręcz przeciwnie, autor pokazuje na jakie trudności natrafiał, z jakimi wyzwaniami przyszło mu się zmierzyć, które nie zawsze musiały skończyć się pomyślnie. (…)

 

Jeżeli miałbym doszukać się wady książki to jest jedna – mało! Książkę można czytać wszędzie i o każdej porze. Inspiruje, poucza, bawi i rozwija. Owszem, nie każdy rozdział wszystkich zaciekawi, ale po prostu można go pominąć i znaleźć kolejny, który będzie w tym momencie bardziej interesujący. Szkoda tylko że kiedyś książka się kończy…

 

(fragment recenzji z bloga moznaprzeczytac.pl)

 

 

Jeśli jesteś na początku swojej drogi jako przedsiębiorca, to książka Biznes Ci ucieka może zaoszczędzić Ci wiele czasu i uratować przed potencjalnymi błędami. Marcin Osman mile mnie zaskoczył: lekkie pióro, ale niosące wiele cennych porad i trików, które można zastosować od razu w życiu i pracy.

 

Czytam sporo książek o biznesie i inwestowaniu, ale zagranicznych autorów, bo są z reguły sto razy lepiej napisane niż rodzima biznesowa literatura. W Polsce piszemy podobnie jak przemawiamy i szkolimy – długo, nudnawo, używając wielu trudnych słów podkreślających naszą „eksperckość”, wiedza jest nie do zastosowania od razu, książki dodają prestiżu autorowi, ale niosą mało wartości czytelnikowi itp. Naprawdę jestem mile zaskoczony, chociaż w książce nikt nie odkrywa na nowo Ameryki ani nie sprzedaje tajemnej wiedzy. I to z reguły w poradnikach biznesowych jest najcenniejsze: proste, ale skuteczne metody i triki, które pozwalają nam bardziej cieszyć się codziennym życiem. (…)

 

Jedno co na pewno wyniesiecie z tej książki, o ile jeszcze tak nie uważacie, to przeświadczenie, że przedsiębiorczość to sposób myślenia, który ma się cały czas. Formalnie przedsiębiorcą jest człowiek prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, nawet jeśli swoje usługi świadczy przed lata jednej firmie i jest de facto pracownikiem wystawiającym fakturę co miesiąc. Czy to możemy uznać za przedsiębiorczość? Przedsiębiorczym się jest lub się nie jest i odkrywa się to bardzo często jeszcze przed rozpoczęciem swojej pierwszej działalności. Dziesiątki przykładów codziennej przedsiębiorczości znajdziesz na kartach zapisanych przez Marcina i być może na koniec lektury samemu stwierdzisz czy jest w Tobie duch przedsiębiorczości czy też nie.

 

(Tomasz Jaroszek, fragment recenzji z bloga www.doradca.tv)

 

O Autorze

 

 

Marcin Osman - Przedsiębiorca internetowy, praktyk sprzedaży i marketingu, wydawca amerykańskich bestsellerów i autor książek biznesowych. Sprzedaż, marketing i internet – to trzy słowa, które charakteryzują Marcina Osmana najtrafniej. Działa niestandardowo, a w każdym swoim projekcie skupia się na tym, aby jak najszybciej i najbardziej efektywnie osiągnąć założone cele. Wykorzystuje nowoczesne narzędzia i zupełnie nowe formy promocji oraz komunikacji. Swoimi działaniami pokazuje, że marketing w internecie można robić bezkosztowo i z konkretnym wynikiem sprzedażowym. Właściciel wydawnictwa i sklepu internetowego OSMPower.

 

Promotor podejść takich jak:

  • życie z “lekkim plecakiem”;
  • bezkosztowy marketing;
  • kreatywne akcje sprzedażowo-marketingowe;
  • walidowanie każdego pomysłu przed jego realizacją;
  • ekonomia wdzięczności;
  • content marketing.

Autor czterech książek: – “Biznes ci ucieka” – “Przedsiębiorca w podróży” – “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie” oraz najnowszej “Sprzedawaj Więcej”!

 

Wydawca bestsellerowych książek takich jak: – “Sprzedaż” Fredrik Eklund – “Zapytaj Garyego” Gary Vaynerchuck – “Kreatywność na zawołanie” i “Die empty" oraz najnowszej książki Garyego Vee "Przebij Się!".

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Kurier DPD 15,50 zł
Poczta Polska (przesyłka biznesowa) 11,90 zł
Paczkomat InPost 14,90 zł
Orlen Paczka (Dostawa 2-4 dni) 10,99 zł

Klienci, którzy kupili ten produkt, wybierali również:

  • [EBOOK] Niewzruszony - Tony Robbins

    Zobacz

  • [EBOOK] Nieustępliwy - Tim Grover

    Zobacz

  • [EBOOK] Zamknij się i słuchaj - Tilman Fertitta

    Zobacz

  • [EBOOK] Do roboty! - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [EBOOK] Wojna Sztuki - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [EBOOK] Wybij się - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Podróż Twórcy - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [EBOOK] Stań się PRO - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [EBOOK] Jak grać żeby wygrać w biznesie? - Mark Cuban

    Zobacz

  • [EBOOK] Nikt nie chce czytać Twojego g*wna - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [EBOOK] Sprzedawaj jak Serhant - Ryan Serhant

    Zobacz

  • [EBOOK] Kreatywność na zawołanie. Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą - Todd Henry

    Zobacz

  • [EBOOK] Zaprojektuj i sprzedaj swój druk 3D - Krzysztof Starżyk

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Sprzedawaj więcej - Marcin Osman, Kamila Kruk

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Do roboty! - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Twój ruch - Josh Altman

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Kreatywność na zawołanie. Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą - Todd Henry

    Zobacz

  • [EBOOK] Kompetencje jutra

    Zobacz

  • [EBOOK] Wymyśl, sprzedaj, zarób! - Lori Greiner

    Zobacz

  • [EBOOK] Ekonomia wdzięczności - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie - Marcin Osman

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie - Marcin Osman

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Do roboty! - Steven Pressfield, czyta: Rafał Mazur

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Sprzedawaj JESZCZE więcej - Marcin Osman, Kamila Kruk

    Zobacz

  • [EBOOK] Zapytaj Garyego - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Sprzedawaj więcej - Marcin Osman, Kamila Kruk

    Zobacz

  • [EBOOK] Przebij Się! - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Jak zarobić (duże) pieniądze - Felix Dennis

    Zobacz

  • [EBOOK] Zmień Kurs - L. David Marquet

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Nigdy więcej nie trać Klienta. Masz 100 dni na zmianę pojedynczej sprzedaży w długotrwałą relację

    Zobacz

  • [EBOOK] Nikt nie chce czytać Twojego g*wna - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Zmień Kurs - L. David Marquet

    Zobacz

  • [EBOOK] Prosto z mostu. Czyżbym wyraził się zbyt subtelnie? - Sam Zell

    Zobacz

  • [EBOOK] Przedsiębiorca w podróży - D. Dudek, K. Kruk, M. Osman

    Zobacz

  • [EBOOK] Wojna Sztuki - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Zmień Kurs - L. David Marquet

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Wymyśl, sprzedaj, zarób! - Lori Greiner

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Wybij się - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Biznes ci ucieka 2 – Marcin Osman

    Zobacz

  • [EBOOK] SPRZEDAŻ. Jak sprzedać (prawie) wszystko (prawie) każdemu – Fredrik Eklund

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Kompetencje jutra

    Zobacz

  • [EBOOK] Biznes ci ucieka – Marcin Osman

    Zobacz

  • [EBOOK] Jak zacząć - Marcin Osman

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Biznes ci ucieka – Marcin Osman

    Zobacz

  • [EBOOK] Wyspy komfortu – Kamila Kruk

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] SPRZEDAŻ. Jak sprzedać (prawie) wszystko (prawie) każdemu – Fredrik Eklund

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Siła przedsiębiorczości, siła upadku - Daymond John

    Zobacz

  • [EBOOK] Siła przedsiębiorczości, siła upadku - Daymond John

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Przedsiębiorca w podróży - D. Dudek, K. Kruk, M. Osman

    Zobacz

  • [EBOOK] Elon Musk - Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner - Ashlee Vance

    Zobacz

  • [EBOOK] Twój ruch - Josh Altman

    Zobacz

  • [EBOOK] Die empty - życie na 100% - Todd Henry

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Die empty - życie na 100% - Todd Henry

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Metoda Wima Hofa. Aktywuj pełnię swojego potencjału - Wim Hof

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] DWUPAK: Jak zarobić (duże) pieniądze - Felix Dennis

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie - Marcin Osman

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Jak zarobić (duże) pieniądze - Felix Dennis

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Jak grać żeby wygrać w biznesie? - Mark Cuban

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Elon Musk - Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner - Ashlee Vance

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Przebij Się! - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Anioł w piekle - Lech Kaniuk

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Ekonomia wdzięczności - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Filozofia Hustle - N.Patel, P.Vlaskovits, J. Koffler

    Zobacz

  • Pakiet 3 najnowszych ebooków

    Zobacz

  • Pakiet 6 najnowszych ebooków

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Zostań Drapieżnikiem - Rafał Mazur, Marcin Osman

    Zobacz

  • Youpreneur [ebooki / wersje elektroniczne]

    Zobacz

  • [EBOOK] Wygrana – Tim Grover

    Zobacz

  • [EBOOK - PDF] Król biurowej klasy średniej - Maciej ZUCH Mazurek

    Zobacz

  • [EBOOK] Dwanaście i pół - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [EBOOK] Etos Wojownika - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [EBOOK] Do roboty! - Steven Pressfield

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Niewzruszony - Tony Robbins

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Filozofia Hustle - N.Patel, P. Vlaskovits, J. Koffler

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Niewzruszony - Tony Robbins

    Zobacz

  • Zestaw WSZYSTKICH ebooków OSMPower

    Zobacz

  • [EBOOK] Jak wychować ludzi sukcesu? - Esther Wojcicki

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Firma, czyli Ty

    Zobacz

  • [EBOOK] Zostań Drapieżnikiem - Rafał Mazur, Marcin Osman

    Zobacz

  • [EBOOK] Pokerowa twarz, czarne serce - Chin-Ning Chu

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Youpreneur

    Zobacz

  • [EBOOK] Podróż Twórcy - Steven Pressfield

    Zobacz

  • E – Klub Książki Biznesowej

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Zostań Drapieżnikiem - Rafał Mazur, Marcin Osman

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Jak zdobyć bogactwo - Felix Dennis

    Zobacz

  • Nigdy więcej nie trać Klienta. Masz 100 dni na zmianę pojedynczej sprzedaży w długotrwałą relację [ebook / wersje elektroniczne]

    Zobacz

  • Firma, czyli Ty [ebooki / wersje elektroniczne]

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] Siła subskrypcji

    Zobacz

  • Siła subskrypcji [ebooki / wersje elektroniczne]

    Zobacz

  • [EBOOK] Język przywództwa - L. David Marquet

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Sprzedawaj jak Serhant - Ryan Serhant

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Zapytaj Garyego - Gary Vaynerchuk

    Zobacz

  • [KSIĄŻKA] Filozofia Hustle - N.Patel, P.Vlaskovits, J. Koffler

    Zobacz

  • [AUDIOBOOK] The Middle Finger Project. Sztuka zarabiania na tym, co się lubi robić

    Zobacz

Cena

44,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 10,99 zł


Zapytaj o produkt

Cena

44,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 10,99 zł


Zapytaj o produkt